8кл.З.Л.12.05.2020 КОСМОВСЬКА 1

Матеріал до вивчення теми
Художній світ Барбари Космовськой
"Буба". Ідея поваги й любові до людини
Барбара Космовська: Люблю Львів, люблю львівських читачів… - ZAXID.NET   Барбара Космовська: «Сучасні підлітки потребують чесності ...
1.  Знайомство з письменницею
Барбара Космовська біографія скорочено
Барбара Космовська – сучасна польська поетеса і письменниця.
Народилася 24 січня 1956 року в місті Бітова Поморського Воєводства в Польщі. Писати вірші почала, будучи ученицею ліцею. Можливо, тому в якості майбутньої професії вибрала польську мову і літературу, вступивши на філологічний факультет Гданського Університету. В студентські роки брала участь в різних поетичних конкурсах та неодноразово вигравала престижні міжнародні літературні призи.
Деякий час викладала польську мову і літературу в одній із середніх шкіл рідного міста. Трохи пізніше вступила до аспірантури і в 1999 році отримала ступінь кандидата наук, захистивши дисертацію по творчості З. Урбановського. Примітно те, що і ця розробка була відзначена спеціальним дипломом «За кращу роботу».
У 2000 року випущений перший роман “Голодна кішка”. У 2001 вийшов роман «Приватна територія», 2002 «Провінція», «Гобелен» та «Буба». У 2003 «Вгору по річці», 2004 «Блакитний автобус», у 2005 — книга «Думчики». Автор романів «Пушка» та «Буба — картковий сезон».
В даний час Барбара Космовская читає лекції на кафедрі історії літератури при Поморській Академії міста Слупськ, там же займає посаду Доцента. Крім цього працює над вивченням питань позитивізму в галузі дитячої та молодіжної літератури, друкується в журналі «Гулівер» і є депутатом Бітовської Міськради.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/barbara-kosmovska-biografiya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
2.  Робота над твором
3.  “Буба” аналіз та характеристика
Автор – Барбара Космовська
Рік написання – 2002
Жанр – підлітковий роман
Тема: Стосунки з рідними; непорозуміння з подругами; перша нещаслива закоханість; переживання з приводу зовнішності Буби
Ідея: Батьки не завжди є авторитетом, бо вони недосконалі, можуть помилятися, говорити неправду, мати безліч проблем з дітьми
“Буба” головні герої:
v Буба, 
v Батько Павел,
v мати Марися,
v дідусь Генрик,
v бабуся Рита,
v сестра Олька;
v однокласники – Адась, Мілош, Агата, Йолька
Провідна ідея романів Космовської про Бубу – це ідея любові й поваги до людини, незалежно від її статусу в суспільстві, незалежно від дивацтв та слабкостей, притаманних людям; та ідея родинного тепла, що робить життя людини освітленим щастям.
“Буба” — це сучасний молодіжний сімейно-побутовий  роман. Оскільки письменниця тонко розкриває психологію героїв, то його можна вважати і психологічним.
У творі багато кумедних ситуацій, що є ознакою гумористичного роману. Гумор у романі — це засіб подолання реального трагізму в реальному житті. Сюжет твору розкрито через світобачення головної героїні та вчинки інших персонажів.
Діалоги та життєві ситуації — ось основна форма розвитку сюжету.
“Буба” проблематика роману
Барбара Космовська «Буба». Художній світ Б. Космовської»
Наркоманія, алкоголізм, ігроманія, інтернет залежність. Підлітки відчувають себе самотніми, невпевненими в собі, вважають своє тіло недосконалим, заманювання до сект.
 Письменниця добре обізнана із життям молоді, тому не боїться порушувати в своїх романах такі болючі проблеми сучасності, як
Ø самотність,
Ø непорозуміння між членами сім’ї,
Ø алкоголізм,
Ø наркоманія,
Ø жорстокість,
Ø анорексія,
Ø інтернет залежність,
Ø бідність.
Барбара Космовська «Буба». Художній світ Б. Космовської»    
Проблематика романів «Буба» й «Буба: мертвий сезон» Б. Космовської

Проблема
Її художнє втілення в творах про Бубу
Батьки й діти (розуміння – нерозуміння)
У кожній родині своє пекло: Буба та її батьки, мати й батько та дід Генрик, Агата та її батьки, Зузка та її мати, Мілош та його батьки
Дідусі й бабусі та онуки
Буба й дідусь Генрік, Буба й баба Рита
Взаємини чоловіка й дружини
Батьки Буби, Олька й Роберт, батьки Агати
Родина й суспільство
Кар’‎єризм Бубиних батьків
Чесність і шахрайство
Мамині видавці й продюсери (Протек), шахрай Ксавер, Сталін
Алкоголізм, наркоманія, азарт
Батько Агати, дід Генрик, Агата, подружжя Манчаків, пан Кпеменс
Проблеми першого кохання
Буба й Адась, Буба й Мілош, Адась і Иолька, Мілош і Ребекка, Иолька й Ксавер
Проблеми підліткової дружби
Буба й Агата, Буба й Бтась, Буба й Адась та Мілош
Проблеми взаємин учнів
Лідери й зневажені (Иолька, Адась, Бтась, Агата, Буба)
Взаємини учнів і вчителів
Учні ліцею (Буба, Адась, Мілош, Иолька, Зузка, Агата та інші) та вчителі (Редбулька, Пандемія, Шварценегер, Гібсон, Бокира та інші)
Взаємини дорослих: успішні й неуспішні люди
Успішні (батьки Буби, так їм здається), баба Рита, Манчаки (прагнуть виділитися, бути успішними в очах інших), батько Агати, пан Кпеменс («вони не нашого кола»)
Люди й тварини
Орнітологія й Мілош, Добавка й Буба та її рідні, котяча любов пані Коропової
Характеристика Буби
 Буба — головна героїня повісті. Дівчині 16 років, вона не була ні дуже вродливою, ані дуже негарною, ані дуже високою, ні дуже низькою. Вона нічим не вирізнялася серед своїх ровесників, такі ж самі джинси і мартенси. А ось батьки Буби були відомими.
Мама Буби — відома авторка жіночих романів, а тато — ведучий сльозливих телевізійних ток-шоу. У сім’ї Буба почувала себе нещасною, тому що її батьки були заклопотані, і не мали жодного уявлення про доньчине життя.
« Як твої спра­ви, Бу­бо? Усе га­разд? Бу­ба по­дума­ла, чи бать­кові спа­ло ко­ли-не­будь на дум­ку, що кож­ну роз­мо­ву він по­чинає од­на­ково. Нібищой­но по­вер­нувся з да­лекої по­дорожі. За­питан­ня, чи все в неї га­разд, бу­ло за­галь­ним, і аж ніяк не за­охо­чува­ло Бу­бу до звірянь».
«Уро­ки зро­била? — так ре­агу­вав на її по­яву бать­ко, ко­ли пох­му­рий і по­гано по­голе­ний, до­лав шлях зіспальні до ту­але­ту. Він ніко­ли не че­кав, до­ки донь­ка щось ска­же, тож во­на й не відповіда­ла».
«Не впер­ше ма­ти в при­сут­ності донь­ки роз­мовля­ла са­ма із со­бою, своїм тілом, кол­го­тами й пур­пу­ровим свет­ри­ком. Але во­ни настіль­ки рідко зустріча­лися вдо­ма, що дівчи­на бу­ла вдяч­на їй навіть за пос­тать у дзер­калі, яка час від ча­су зу­пиня­ла пог­ляд на доньці, очіку­ючи схва­лен­ня в та­ких важ­ли­вих спра­вах, як колір шар­фи­ка, кот­рий ма­ти са­ме приміря­ла»).
І батьки Буби були нещасливі. Вони уни­ка­ли роз­мов, брехали, дра­ту­валися, у них не було ча­су для се­бе. Вони краще почуваються за межами родини, на роботі.
Але Буба не лише переживає через відносини з батьками. Також вона переживає через нещасне кохання до Адася, з яким вона дружила з дитинства, а він її покинув заради її найкращої подруги Йольки.
«На­решті те, що Адась, той са­мий, з  яким Бу­ба знай­ома з дит­са­доч­ка і яко­го лю­бить, по­чав зустріча­тися з Й­оль­кою. І що він навіть не по­думав піти з Бу­бою на «Міс Сай­гон», хо­ча в неї бу­ли два квит­ки».
 «Не­щас­тям на­зива­ла Бу­ба й спра­ву із крип­тонімом «Адась». Бо хло­пець, зда­вало­ся, аб­со­лют­но її не помічав. Як­що й за­питу­вав у неї, то про Й­оль­ку. Як­що ба­лакав, то про Й­оль­ку. А ко­ли дівчи­на ба­чила й­ого на пе­рер­вах ве­село­го й у чу­дово­му нас­трої, то по­руч зав­жди бу­ла Й­оль­ка».
 Йолька не була спражньою подругою Буби. Вона сміялася над Бубою, використовувала її в своїх цілях, підставляла на уроках, ображала через її уподобання до солодкого.
Ім’я
Агнешка, називають Бубою
Місце проживання
Польща, вул. Звіринецька, третій поверх
Родина
Батько Павел, мати Марися, дідусь Генрик, бабуся Рита, сестра Олька Вік 16 років
Опис зовнішності Буби
«Буба не була ані дуже вродливою, ані негарною. Не була й надто високою, хоча низенькою її теж не назвеш. Можна було б сказати, що вона товста, проте насправді гладкою вона також не здавалася.»
Освіта
Навчається у ліцеї ім. Костюшка в1-А класі Адась,
Однокласники
Мілош, Агата, Йолька
Улюблені заняття
Грає в бридж, слухає симфонічну музику
Риси характеру Буби
Доброзичлива, розумна, старанна, чуйна, вміє цінувати дружбу, готова допомогти іншим, кмітлива, дотепна.


Джерело: https://dovidka.biz.ua/buba-analiz-ta-harakteristika/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
4.  Домашнє завдання:
 - с. 281 - 283 читати,
 - опрацювати таблиці,
 - виконайте завдання:
8-А клас:
Код доступу 376956
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua
8-Б клас:
Код доступу 116256
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua





Комментариев нет:

Отправить комментарий